A-CABLE-2X1.5MM
Kit Image
A-CABLE-2X1.5MM
2 x 1.5 mm² power supply cable
https://sepseg.tu-seguridad.es/web/image/product.template/6968/image_1920?unique=6947c99
Stock 9
ADD
Not Available For Sale
Not Available For Sale
view more
Kit Image
A-CABLE-2X1.5MM
specifications and features
General information
Type Power cable
Material and dimensions
Net weight 9000 g
Length 100 m
Color Black
CONDUCTOR
Material Annealed copper
Flexibility class 5
Isolation Cross-linked polyethylene (XLPE)
Kg / Km 95
EXTERNAL COVER
Diameter 8.7 mm
Material PVC
Characteristics (Wiring)
Conductors x section 2 x 1.5 mm2
Permissible outdoor intensity 23A
Permissible current under pipe 24A